پرش لینک ها

تاریخچه ماساژ

ریشه کلمه ماساژ از منابع مختلف مشتق شده است. ریشه لاتین ماساژ و ریشه‌‌های یونانی ماسئین یا ماسو به معنای لمس،‌ دست زدن، فشار دادن یا مالیدن می‌باشد. فعل فرانسوی ماسر نیز به معنای مالش آمده است. ریشه عربی مس یا مسح و ریشه سانسکریت به عنوان فشار آرام ترجمه شده است.

اسناد تاریخی نشان می دهد ماساژ قدیمی ترین شکل درمان جسم و روح است. یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طب سنتی (چینی کتاب امپراتور زرد) یافت که تاریخ آن به قبل از میلاد باز می گردد که در آن ماساژ ماهیچه ها و پوست از شایع ترین شیوه های درمان است.

در میان ملل و اقوامی که در گذشته از ماساژ به شکل وسیع تری استفاده می کردند میتوان از مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها نام برد و همین طور از بین دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیک های ماساژ استفاده می کردند می توان به “ابوعلی سینا” اشاره کرد.

تاریخچه ماساژ درمانی در تمدن غرب نیز به ریشه های طب غربی در یونان باستان برمی گردد .۵۰۰ سال قبل از میلاد در یونان بقراط که او را پدر طب غربی می دانند، از ماساژ نیز برای درمان استفاده می کرد. بقراط گفته که: “یک پزشک باید در خیلی چیزها تجربه داشته باشد اما مطمئنا در ماساژ” او معتقد بود که ماساژ همراه با غذای خوب، موسیقی و استراحت کلیدی برای درمان بیماری هاست.

یک دیدگاه بگذارید

نام*

وب‌سایت

دیدگاه